انواع آسفالت

در این مقاله به معرفی و بررسی انواع آسفالت خواهیم پرداخت ، با وبلاگ ایزوگام پایتخت همراه باشید !

آسفالت گرم

آسفالت گرم به آن دسته از اسفالت هایی می گویند که در آنها قیر و مصالح سنگی گرم به کار رفته است و به همان شکل گرماگرم پخش و متراکم می شوند.

آسفالت گرم شامل چند نوع اسفالت مختلف است که در اینجا به چند نمونه از آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • بتون آسفا لتی

این نوع اسفالت خود از اجزای مختلفی تشکیل شده که به اختصار برای شما توضیح داده ایم

  • آسفالت گرم مخلوط شونده و گرم اجرا شونده
  • آسفالتی بتنی که گرم تهیه و اجرا می شود و از قیر خالص ، مصالح سنگی خوب و بد دانه بندی شده و استفاده از میله محکم تشکیل شود.
  • سرد مخلوط شونده و سرد اجرا شونده

رلد آسفالت

اسفالت ماستیک

آسفالت حفاظتی

یکی دیگر از انواع اسفالت ، اسفالت های حفاظتی هستند. اسفالت های حفاظتی به آن دسته از مخلوط های قیر و مصالح سنگی می گویند که به منظور  پوشش و محافظت از راه ها در مقابل عوامل جوی موجود در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اسفالت های حفاظتی باعث جلوگیری از فرسایش سطح راه های شنی یا اسفالتی می شوند. اسفالت حفاظتی به راحتی قابل اجرا می باشد و ضخامت آن معمولا تا 2.5 سانتیمتر است. اسفالت حفاظتی می تواند کاملا قیر باشد که در این نوع اسفالت از مصالح سنگی استفاده نشده باشد و می توان به نوعی این نوع اسفالت را از بقیه جدا دانست.

آسفالت سرد

اسفالت سرد در واقع به مخلوطی از مصالح سنگی و قیر مخلوط شده یا امولسین گفته می شود که مواد اولیه ی آن در دمای معمولی محیط مخلوط می شوند. در فرایند تهیه ی اسفالت سرد ممکن است قیر گرم شود اما بقیه ی موجود مصالح و اجزای تشکیل دهنده ی اسفالت سرد ، بدون گرم شدن با قیر مخلوط می شوند

انواع آسفالت

نویسنده:cp

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : بهمن ۱۰, ۱۳۹۶

انواع آسفالت
5 (100%) 3 votes

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت