انواع ایزوگام

ایزوگام عایق و ماده ای است که برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به لایه زیرین در بام ها و سایر سطوح استفاده میشود که به طور کلی به ۲ نوع تقسیم میشود ( ایزوگام دمیده و ایزوگام پلیمری )  که هر هرکدامشان دارای ویژگی های مختلفی می باشد. در این مقاله به بررسی انواع ایزوگام خواهیم پرداخت با بخش تحریره ایزوگام پایتخت همراه باشید.

انواع ایزوگام : ایزوگام پلیمری

ایزوگام پلیمری : این نوع از ایزوگام با استفاده از ۷۰ یا ۶۰ درصد از قیر خالص بدست آمده که دارای کیفیت بسیار مطلوب و بالایی می باشد ، همچنین قیر ۷۰ یا ۶۰ درصدی از پالایش نفت خام ساخته میشود.قیر های خالص با استفاده از درجه نفوذشان نامگذاری شده و هر کدام از آنها موارد مصرف مختلفی دارند که به عنوان مثال میتوان قیر ۶۰ / ۷۰ درصدی را در آب بندی بام مورد استفاده قرار داد.همچنین در با حرارت دادن به نفت خام ،بنزین، حلالهای نفتی، نفت چراغ، نفت گاز و سایر روغنهای سبک آن در برجهای تقطیر پالایشگاه جدا شده و در گرمای بیش از حدود ۳۸۰ درجه (در فشار عادی) قیر آن به جا می‌ماند که به صورت جامد یا نیمه جامد است.

ساخت ایزوگام پلیمری :

برای ساخت و تولید ایزوگام پلیمری باید از مواد مختلفی مانند قیر خالص ۷۰–۶۰، پلی آستر، تیشو، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، پودر تالک، مواد APP درجه ۱ و ۲، پوشال گونی پلاستیکی مورد نیاز است که با استفاده از قیر خالص ۶۰/ ۷۰ درصدی میتوانید یک ایزوگام با کیفیت بسیار خوب و مطلوب بدست آورید.

ایزوگام دمیده

ایزوگام دمیده : این نوع ایزوگام نسبت به ایزوگام پلیمری دارای کیفیت و مقاومت کمتری می باشد که با استفاده از نفت کوره و یا ماروت ساخته شده است.

قیر دمیده

قیر دمیده: قیر دمیده به این صورت کار میکند که با استفاده از دمیدن هوای داغ به مازوت انجام میشود که این کار باعث میشود هوای داغ با حرارت  و دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد توسط لوله‌های سوراخ‌داری که وجود دارد به محفظه حاوی مازوت دمیده شود که در اثر انجام این فرایند اتم های هیدروژنی =در مولکول‌های هیدروکربورها، با اکسیژن هوا ترکیب شده و با تشکیل آب، عمل بسپارش اتفاق می‌افتد.

بررسی انواع ایزوگام

همچنین قیر دمیده نسبت به قیر های خالص دارای درجه نفوذ کمتری می باشد و درجه نرمی و حساسیت کمتری نسبت به  تغییرات دما دارند. که این نوع قیر ها معمولا در مکان ها محیط هایی مانند ساختن ورق‌های پوشش بام، باتری اتومبیل و اندودکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع ایزوگام

نویسنده:admin

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : دی ۲۱, ۱۳۹۶

انواع ایزوگام
4.9 (98.33%) 12 votes

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت