انواع ایزوگام

ایزوگام عایق و ماده ای است که برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به لایه زیرین در بام‌ها و سایر سطوح استفاده می‌شود که به طور کلی به 2 نوع تقسیم می‌شود ( ایزوگام دمیده و ایزوگام پلیمری )  که هر هرکدامشان دارای ویژگی‌های مختلفی می‌باشد. در این مقاله به بررسی انواع ایزوگام خواهیم پرداخت با بخش تحریره ایزوگام پایتخت همراه باشید.

فهرست

انواع ایزوگام : ایزوگام پلیمری

ایزوگام پلیمری : این نوع از ایزوگام با استفاده از 70 یا 60 درصد از قیر خالص بدست آمده که دارای کیفیت بسیار مطلوب و بالایی می‌باشد، همچنین قیر 70 یا 60 درصدی از پالایش نفت خام ساخته می‌شود.قیر‌های خالص با استفاده از درجه نفوذشان نامگذاری شده و هر کدام از آن‌ها موارد مصرف مختلفی دارند که به عنوان مثال میتوان قیر 60 / 70 درصدی را در آب‌بندی بام مورد استفاده قرار داد.همچنین در با حرارت دادن به نفت خام ،بنزین، حلالهای نفتی، نفت چراغ، نفت گاز و سایر روغنهای سبک آن در برجهای تقطیر پالایشگاه جدا شده و در گرمای بیش از حدود ۳۸۰ درجه (در فشار عادی) قیر آن به جا می‌ماند که به صورت جامد یا نیمه جامد است.

ساخت ایزوگام پلیمری :

برای ساخت و تولید ایزوگام پلیمری باید از مواد مختلفی مانند قیر خالص ۷۰–۶۰، پلی‌استر، تیشو، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، پودر تالک، مواد APP درجه ۱ و ۲، پوشال گونی پلاستیکی مورد نیاز است که با استفاده از قیر خالص 60/ 70 درصدی میتوانید یک ایزوگام با کیفیت بسیار خوب و مطلوب بدست آورید.

ایزوگام دمیده

ایزوگام دمیده : این نوع ایزوگام نسبت به ایزوگام پلیمری دارای کیفیت و مقاومت کمتری می‌باشد که با استفاده از نفت کوره و یا ماروت ساخته شده است.

قیر دمیده

قیر دمیده: قیر دمیده به این صورت کار می‌کند که با استفاده از دمیدن هوای داغ به مازوت انجام می‌شود که این کار باعث می‌شود هوای داغ با حرارت  و دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد توسط لوله‌های سوراخ‌داری که وجود دارد به محفظه حاوی مازوت دمیده شود که در اثر انجام این فرایند اتم‌های هیدروژنی =در مولکول‌های هیدروکربورها، با اکسیژن هوا ترکیب شده و با تشکیل آب، عمل بسپارش اتفاق می‌افتد.

بررسی انواع ایزوگام

همچنین قیر دمیده نسبت به قیر‌های خالص دارای درجه نفوذ کمتری می‌باشد و درجه نرمی و حساسیت کمتری نسبت به  تغییرات دما دارند. که این نوع قیر‌ها معمولا در مکان‌ها محیط هایی مانند ساختن ورق‌های پوشش بام، باتری اتومبیل و اندودکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع ایزوگام

نویسنده:admin

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : بهمن ۲۵, ۱۳۹۷

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت