ایزوگام نامرغوب در فصل پاییز

ایزوگام نامرغوب در فصل پاییز

ایزوگام نامرغوب در فصل پاییز : با فرار رسیدن فصل پاییز رئیس اتحادیه ی عایق های رطوبتی ساختمان شیراز هشدار داد که ایزوگام‌های نامرغوبی که در سطح شهر هستند ، باید جمع آوری شوند. به علت آمدن فصل پاییز حتما ایزوگام را از فروشگاه هایی که مجاز هستند ، خریداری کنید. بیش از 90 درصد ایزوگام‌های بازار شیراز توسط تولیدکنندگان شهرستان دلیجان استان مرکزی تامین می شوند و فقط 10 درصد از تولیدات ایزوگام استان در واحد های تولیدی سروستان ، مرودشت، شهرک صنعتی شیراز ، آباده تامین می شود. متاسفانه هنوز هم در سطح بازار شیراز ایزوگام‌های نامرغوبی دیده می شود. 170 واحد صنفی دارای پروانه کسب تحت پوشش اتحادیه ی اصناف معتقدند که 150 واحد بدون پروانه نیز در این شهرستان در حال فعالیت هستند.

واحد های تولیدی ایزوگام فعال و غیر فعال در سطح استان شیراز وجود دارند که 8 واحد از آن‌ها به دلیل رکود اقتصادی غیر فعال و تغییر شغل داده اند.

ویژگی های ایزوگام مرغوب و نامرغوب

ایزوگام مرغوب در مقابل سرما و گرما مقاوم بوده و در دمای منفی 110درجه سانتی گراد و 120 درجه سانتی گراد مقاومت دارد . رکود اقتصادی  بر فعالیت های واحد های صنفی و اتحادیه ی عایق های رطوبتی تاثیر داشته و در حال حاضر متاسفانه بازار به دلیل مشکلات اقتصادی دچار رکود می‌باشد.

قیمت مواد اولیه ی ایزوگام مانند قیر در بازار که هر کیلو گرم هزار تومان می‌باشد ، باعث کاهش کیفیت ایزوگام‌های تولیدی شده و به همین دلیل تولید کنندگان ایزوگام مواد ارزان و ناخالصی مثل مازوت و پودر تالک را به ترکیبات خود اضافه کرده و از قیر کمتری در فرایند تولید استفاده می‌کنند که همین امر باعث پایین آمدن کیفیت ایزوگام‌ها می شود.

دلیل پایین آمدن کیفیت ایزوگام‌ها استفاده ی بیش از حد از مازوت در ترکیبات آن ه است. یکی از ویژگی های ایزوگام‌های بی کیفیت این است که چرب  بود  و دست را سیاه می‌کنند. رئیس اتحادیه ی اصناف هشدار داد که : واحد های صنفی از خرید ایزوگام‌های نامرغوب و غیر استاندارد جلوگیری کنند زیرا در صورت استفاده،  اتحادیه اقدام به جمع آوری این محصولات نامرغوب می کند.

ایزوگام نامرغوب در فصل پاییز

ایزوگام نامرغوب در فصل پاییز

نویسنده:cp

دسته‌بندی:اخبار

تاریخ : آبان ۱۹, ۱۳۹۶

ایزوگام نامرغوب در فصل پاییز
4.7 (93.33%) 3 votes

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت