اقدامات بازسازی ایزوگام های قدیمی

فهرست

بازسازی ایزوگام‌های قدیمی

همان طور که مستحضرید با گذشت چندین سال از نصب ایزوگام ،عایق رطوبتی دچار جمع شدگی ،بادکردگی ،ترک خوردگی ،رها شدن ایزوگام از سطح بام و برگشت عایق از دیوارها می‌شود.برای بازسازی ایزوگام  ،عایق رطوبتی قدیمی باید توسط نصاب ایزوگام بازسازی شود تاایزوگام جدید کیفیت وپایداری بهتری داشته باشد.

به مرور زمان روزنه هایی که در سطح ایزوگام وجود دارند مملو از خاک می‌شوند و این خاک گرفتگی مانع از چسبیدن ایزوگام جدید می‌گردد. برای رفع خاک از آب و جاروی سختی استفاده می‌کنند. مزیت شست  و شوی سطح پشت‌بام علاوه بر از بین بردن خاک ،این است که فرورفتگی‌ها و جاهایی که آب در آن جمع می‌شود مشخص می‌گرددو نصاب درصدد رفع مشکلات آن‌ها بر می‌آید.

بازسازی ایزوگام

در گام بعدی ،ایزوگام کار لایه هایی از عایق را که از سطح جدا شده اند را با کاتر برش زده تا به کیفیت  ایزوگام جدید لطمه‌ وارد نشود.در مرحله‌ی بعد استفاده از قیر خالص برای  پر کردن فضاهایی که دچار ترک خوردگی اند،می‌باشد.باد کردگی عایق با حرکت کاتر به صورت ضربدر و دادن حرارت زیاد برای چسبیدن مجدد ایزوگام قدیمی قابل حل است ‌.

بازسازی ایزوگام : جمع شدگی و راهکارهای رفع آن

جمع شدگی نیز با دادن حرارت بالا و در عین حال ماله کشی رفع می‌شود. گاها عایق‌کاری دیوارها (ایزوگام ۳۰ سانتی متر) دچار برگشت می‌شود که راه حل اول این است که با حرارت دادن  توسط شعله ایزوگام را مجددا بچسبانیم و راه حل دیگر این است که از پایین‌ترین سطحی که دچار برگشت و بادکردگی شده است با کاتر برش زده ویک تکه عایق جدید در آن فضا نصب کنیم ،که این امر از سنگینی ایزوگام جلوگیری می‌کند  و کمتر دچار برگشت می‌شود. بعد از پایان بازسازی ،با خرید ایزوگام استاندارد و مرغوب همچون ایزوگام دلیجان می‌توان  اجرای دوباره‌ی ایزوگام کل پشت‌بام را عملی کرد.

اقدامات بازسازی ایزوگام های قدیمی
بر‌چسب ها :

نویسنده:cp

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : خرداد ۴, ۱۳۹۸

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت