نحوه ی ترمیم ایزوگام سقف

در فصل زمستان و با شروع نزولات آسمانی، عایق پشت‌بام ( ایزوگام ) در اثر بارش باران، ممکن است شروع به نشت دادن آب و رطوبت کند و باعث آسیب به بدنه و دیوارهای داخلی ساختمان گردد. در این راستا، قبل از اجرای عملیات ترمیم ایزوگام، ابتدا باید توسط یک بازرس متخصص علت نشتی  مشخص گردد.

بازرس ایزوگام از آب جهت تشخیص رطوبت نشتی بر روی دیوارها استفاده می‌کند. البته می‌توان این بازرسی را بعد از اولین بارش بر روی ایزوگام  انجام داد. پرسنل بازرسی و خرابی عایق پشت‌بام با استفاده از آب این مرحله را انجام می‌دهند ‌. در اثر انباشته شدن آب در حوضچه‌های موجود بر روی پشت‌بام به راحتی می‌توان مکان هایی را که در آن آب جمع می‌شود، را تشخیص داد و عیب کار را رفع نمود.

فهرست

نفوذ رطوبت

وجود شکاف‌های عمیق در سقف، ترک‌ها، روزنه‌ها، بند‌های جدا شده‌ی ایزوگام، آسیب دیدن لایه‌ی عایق  تعبیه شده بر زیر کولر‌ها، پوسیدگی کف خواب فلزی ناودانی، خرابی در سازه‌ی سقف، وجود طبله‌ها، آسیب دیدگی ایزوگام و چروکیدگی همگی دلایلی برای نفوذ رطوبت و آب به داخل ساختمان می‌باشد و در نتیجه ایجاد خسارت‌هایی خواهد شد.

ترمیم ایزوگام

بعد از مشخص شدن مکان هایی که عامل نشتی هستند، تعمیر سقف از طریق قیرگونی و یا ایزوگام  انجام می‌پذیرد. ترمیم عایق سقف با ایزوگام به نحوی است که ابتدا ایزوگام فرسوده قبلی را با حرارت دادن و به وسیله‌ی برس آسفالت جدا کرده و سپس ایزوگام جدید را جایگزین می‌نماییم.

بازسازی و ترمیم عایق

نا گفته نماند که گاهی نشتی ایجاد شده به دلیل وجود ترک‌ها در ایزوگام است، که پرسنل ترمیم باید ابتدا ترک‌ها را با چسب مخصوص پر کنند و سپس اجرای لایه ایزوگام را عملی کنند. دراین راستا، پرسنل متخصص و حرفه ای ایزوگام پایتخت با استفاده از تجهیزات مورد نیاز در زمینه‌ی اجرا و ترمیم ایزوگام آماده خدمت رسانی می‌باشند.

نحوه ی ترمیم ایزوگام سقف

نویسنده:cp

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : خرداد ۳, ۱۳۹۸

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت