تولید ایزوگام | ایزوگام چگونه تولید می شود ؟

فهرست

نحوه تولید ایزوگام

تولید ایزوگام : ایزوگام یا عایق رطوبتی به گونه ای عایق آماده ضد نم گفته می‌شود که برای پوشاندن پشت‌بام‌ها و جلوگیری از نفوذ آب به کار می‌رود و مواد تشکیل دهنده آن نیز از فراورده‌های نفتی به دست می‌آید.

جالب است که بدانید عمر ایزوگام‌ها معمولا ده سال است و به علت سبکی و مقاومت بالا می‌توان به تنهایی یک عایق رطوبتی کامل برای حفاظت از پشت‌بام‌ها و استخر‌ها و… به شمار رود.

 

جالب است که بدانید عمر ایزوگام‌ها معمولا ده سال است !

کارخانه تولید ایزوگام

مراحل تولید ایزوگام

بسته به نوع محصول ایزوگام شامل تک لایه‌یا دو لایه بودن آن پلی‌استر و تیشو وارد تشتک قیر می‌شود. پس از آن با مواد پرایمری یا همان قیر دمیده آغشته شده و ضخامت خروجی آن نیز توسط مجرای خروجی در بالای تشک قیر تنظیم می‌شود. سپس ورق آلومینیوم به لایه آغشته شده مواد وارد حوض اب می‌شود.

لایه پس از عبور از آب از بین غلطکهای سرد می‌گذرد و در مرحله بعد پلاستیک پشته لایه به آن اضافه می‌شود و لایه ایزوگام وارد آسانسور ذخیره‌سازی می‌شود. این آسانسور به طور موقت لایه را در دستگاه ذخیره می‌کند و مانع از توقف تولید می‌شود. در این بین نیز فن‌های خشک کننده مراحل خشک کردن ایزوگام را انجام می‌دهند.

تولید ایزوگام

در مرحله آخر تولید ایزوگام ،عایق رطوبتی (ایزوگام) وارد رول کن می‌شود و رول‌ها یا توپ هایی مخروطی مانند به طول ده متر تولید می‌شود. و در مرحله آخر تولید ایزوگام پس از انجام این مرحله لایه بریده شده و توسط پرتاب کننده به بیرون پرتاب می‌شود.

تولید ایزوگام | ایزوگام چگونه تولید می شود ؟

نویسنده:admin

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : فروردین ۱۶, ۱۳۹۸

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت