زیر سازی ایزوگام

قبل از هر چیزی برای زیر سازی ایزوگام باید سطح سقف را از مواردی مانند گرد و خاک یا چربی و پسماند های اضافی پاک کنید . بعد از آن سنگ ریزه ها یا پلیسه های سیمانی را نیز به طور کامل از سقف جمع آوری نموده و هر گونه بکه چرب یا نفتی – روغنی را از بین ببرید . اگر این امکان برای شما وجود داشته باشد بهتر است به طور کامل پشت‌بام را با آب شسته و تمیز کنید اما توجه داشته باشید که هنگام ایزوگام کردن سطح شما باید کاملا خشک شده باشد مخصوصا اگر قبلا از پرایمر عایق یا استری درزگیز نیز استفاده کرده باشید .

زیر سازی ایزوگام

از نکات مهم در زیر سازی ایزوگام پشت‌بام ها پر کردن ترک های درشت و زیر سازی یا تسطیح با سیمان و ماسه (بتن) به ضخامت حداقل سه سانتی متر در یک لایه با شیب 2 درصد و یا سیمان و پوکه معدنی که شامل 35 درصد سیمان و 65 درصد پوکه معدنی می شود به ضخامت حداکثر سه سانتی متر در سه لایه با شیب 2 درصدی می‌باشد .

زیر سازی ایزوگام

آستری پرایمر پیش از نصب ایزوگام

پیش از انجام ایزوگام بام تمام سقف باید یکدست و عاری از هرگونه ناصافی باشد . برای یکدست شدن می توانید از خمیرهای پرایمر استفاده کنید . البته در برخی مواقع از یک لایه قیر مذاب به جای پرایمز برای پوشش سطح زیرین نیز استفاده می شود . به طور کلی پرایمر های آستر ساز در دو نوع خمیری و مایع در دسترس هستند که برای هر 1 متر مربع از سطح باید نیم تا یک لیتر پرایمر برای زیر سازی استفاده نمود .

شیب گیری ، چاه های عبور آب ، کولر و چیلر

در ایزوگام کردن همیشه به خاطر داشته باشید که سطح هایی که زاویه 90 درجه دارند حتما باید با سیمان یا پرایمر عایق درزگیری و فیله کشی شوند . شیب گیری با ابروهای سقف نیز بسیار مهم است و بهتر است تا شعاع یک تا دو متر از هر آبراهه ای یک تا دو بار عایق بندی شده و سپس ایزوگام شود . توجه داشته باشید که قبل از شروع کار در کنار ناودان ها و چاه های ابرو حتما یک یا دو لایه اولیه مانند کولر ها یا چیلر ها نصب شود .

زیر سازی ایزوگام

نویسنده:admin

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : بهمن ۲۶, ۱۳۹۷

زیر سازی ایزوگام
4.8 (95%) 4 votes

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت