فویل ایزوگام

فویل ایزوگام یکی از بهترین و مهمترین لایه‌های تشکیل دهنده‌ی ایزوگام می‌باشد. ایزوگام با فویل آلومینیوم بخاطر ضخامت بالا و بازتاب نور خورشید برای عایق‌کاری سقف یا مکان هایی که مسقیما در معرض نور خورشید قرار دارند، استفاده می‌شود.

فهرست

فویل ایزوگام چیست؟

فویل ایزوگام ورق هایی  از جنس آلومینیوم هستند که ضخامت و عرض مشخصی دارند و به راحتی شکل می‌گیرند. با توجه به اینکه یکی از عوامل مخرب ایزوگام‌ها بالارفتن دما و جذب نور آفتاب می‌باشد برای جلوگیری از خراب شدن ایزوگام در مقابل نور آفتاب به هنگام تولید ایزوگام ورقه‌های فویلی را روی سطح ایزوگام قرار می‌دهند.

با استفاده از این ورقه‌ها زمانی که هوا گرم است، این ورقه‌ها باعث انعکاس نور خورشید و جلوگیری از روان شدن (شل شدن قیر) می‌شوند.

کاربرد فویل ایزوگام

استفاده از فویل‌های آلومینیوم در تولید ایزوگام،  استقامت و ماندگاری ایزوگام و عایق‌کاری را در برابر تجزیه پذیری اجزاء تشکیل دهنده بالا می‌برد و از سائیدگی و خوردگی ایزوگام جلوگیری می‌کند. همچنین موجب بالا بردن  مقاومت ایزوگام در برابر باران‌های اسیدی شده و با برخورداری از  انعطاف پذیری بالا، طول عمر مفید ایزوگام را افزایش می‌دهد.

نکته: هزینه‌ی این نوع ایزوگام تولیدی با فویل استاندارد که شامل موارد زیر باشد نسبت به نوع غیر استاندارد آن بالاتر است. ایزوگام تولیدی با فویل نازک برای ایزوگام مناسب نیست و متلاشی می‌شود و این کار برای ایزولاسیون مناسب نمی‌باشد.

فویل ایزوگام استاندارد

  • ضخامت بالا مهمترین ویژگی فویل ایزوگام می‌باشد که باید ضخامت آن بین 14 الی ۱۶ میکرون باشد.
  • عرض فویل هنگام اجرای ایزوگام برای هم پوشانی تمام سطح ایزوگام باید 95 سانتی متر باشد.
  • وزن هر رول فویل ایزوگام باید 200 تا 280 کیلوگرم باشد.

نکته‌ی مهم : ایزوگام فویلداری که در پشت‌بام نصب می‌شود باید دارای خاصیت رسانایی باشد و هنگام بارش باران و رعد و برق از رفت وآمد غیر ضروری روی آن جلوگیری کنید.

فویل ایزوگام
بر‌چسب ها :     

نویسنده:cp

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : خرداد ۴, ۱۳۹۸

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت