مشخصات ایزوگام خوب چیست ؟

مشخصات ایزوگام خوب

رول ایزوگامی که توسط کارخانجات تولید می شود، در مرحله ی اول باید مورد تایید سازمان استاندارد قرار گرفته باشد . به طوری که بر روی رول ایزوگام نشان استاندارد و همچنین مشخصات استاندارد ایزوگام درج شده باشد. در ادامه می توان  با بررسی مشخصاتی همچون وزن و ضخامت رول ایزوگام از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کرد . در این مقاله میخواهیم شما را با مشخصات ایزوگام خوب آشنا کنیم تا در هنگام خرید ایزوگام بهترین تصمیم را بگیرید.

مشخصات ایزوگام خوب : وزن رول ایزوگام

وزن رول ایزوگام را با ترازو می سنجند، به طوری که وزن استاندارد برای هر متر مربع از ایزوگام باید ۲/۰+-۴ کیلو گرم باشد . سازمان استاندارد وزن بین ۸/۳ تا ۲/۴ کیلوگرم برای هر متر مربع را قابل قبول می داند . توجه داشته باشید که وزن بالای ایزوگام ملاکی از بالا بودن سطح کیفیتی محصول نیست . البته با سفارش مشتری از  کارخانجات تولیدی ،ایزوگام‌هایی با کیفیت دولایه و وزنی در حدود ۴ الی ۲/۴ وارد بازار می شود  .

مشخصات ایزوگام خوب : ضخامت استاندارد

در راستای بررسی ضخامت ایزوگام خوب ،از وسیله ای به نام کولیس استفاده می شود که ۴_+۲/۰ میلیمتر به عنوان ضخامت خوب در نظر گرفته شده و سازمان استاندارد ضخامتی بین ۸/۳ الی ۲/۴ را قابل قبول می داند . ناگفته نماند که ضخامت متوسط ۴ میلیمتر است .در مصارف خاص صنعتی هم با سفارش قبلی مشتری ،تولید کننده رول هایی با ضخامتی بالاتر از ۲/۴ تولید می‌کنند .از مشخصه ی دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد طول و عرض رول ایزوگام است که  یک ایزوگام خوب و استاندارد عرض ۱ متر و طول ۱۰ متر دارد و ایزوگام با طول ۹ متر یا ۱۱ متر از نظر سازمان استاندارد تایید نمی شود .

نا گفته نماند که درایزولاسیون دیوارهایی با طول بسیار زیاد و با سفارش مشتری رول هایی با طول های ۱۰ الی ۲۰ متری هم توسط کارخانه تولیدی ،تهیه می شوند. علاوه بر مشخصاتی که ذکر شد دارا بودن ضمانت نامه ی واقعی و طولانی مدت برای ایزوگام بسیار اهمیت دارد . اگر تهیه ی ایزوگام از مواد مرغوب و استاندارد و با سطح کیفیتی  بالا باشد ، تولید کننده دیگر نباید از کیفیت محصول خود نگرانی داشته باشد و بدون هیچ نگرانی ضمانت نامه ی سلامت محصول خود را به مشتریان ارائه دهد .

مشخصات ایزوگام خوب و مرغوب چیست  ؟

همان طور که می دانید ایزوگام مرغوب و خوب به صورت پلیمری و با قیر خالص ۶۰-۷۰ درجه تهیه می شود و ایزوگام تولید شده با قیر خالص نسبت به قیر دمیده کیفیت و قیمت بالاتری دارد .طول عمر ایزوگام خوب را در حدود ۱۰ الی ۱۵ سال در نظر گرفته اند که البته به عواملی همچون آب و هوای محل اجرای ایزوگام ،تابش نور خورشید بر روی آن و همچنین شرایط نگهداری آن بستگی دارد.

مشخصات ایزوگام خوب چیست ؟

نویسنده:cp

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : اسفند ۳, ۱۳۹۶

مشخصات ایزوگام خوب چیست ؟
4.8 (95%) 4 votes

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت