پرایمر ایزوگام چیست ؟

فهرست

پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام به ماده ای گفته می‌شود که از آن برای زیرسازی جهت نصب ایزوگام استفاده می‌شود و هدف از استفاده از آن بالاتر بردن کیفیت عایق‌کاری می‌باشد. پرایمر ایزوگاماز ترکیب قیر و پودر‌های معدنی مخصوص ساخته می‌شود و جنس آن به صورت مایع می‌باشد که می‌توان از آن به صورت خالص یا همراه با اب و بنزین استفاده نمود. درنمونه‌های قدیمی پرایمر ترکیب آن تنها با بنزین امکان پذیر بود اما در نمونه‌های فعلی می‌توان به راحتی به صورت خالص و یا با اب نیز استفاده نمود.

مزیت‌های استفاده از پرایمر ایزوگام

پرایمر پس از خشک شدن عامل مهمی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و بخار آب به شمار می‌رود و در مقابل با اسیدها و بازها نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. پرایمر ایزوگام فاقد آلودگی‌های زیست محیطی می‌باشد و برای استفاده نیاز به حرارت ندارد و می‌توان از آن در هر دمایی استفاده نمود. نکته آخر اینکه این ماده غیر قابل اشتعال است.

کاربرد پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام برای حفاظت از بتن هایی که با خاک مدفون می‌شوند گزینه مناسبی به شمار می‌رود و برای عایق‌کاری سطوح مختلف نظیر دیوار‌ها، حمام و سرویس بهداشتی، استخر و… نیز قابل استفاده می‌باشد. در مواقع ضروری نیز می‌توان از ترکیب پرایمر و ماسه نیز به عنوان آسفالت سرد استفاده نمود. علاوه بر تمام موارد ذکر شده به طور کلی می‌توان برای افزایش چسبندگی ایزوگام و بهبود عملکرد آن نیز از پرایمر استفاده نمود.

مشخصات پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام دارای رنگ مشکی مایل به قهوه ای می‌باشد و وزن مخصوص آن در حدود ۱.۰۹ می‌باشد که برای خشک شدن باید آن را ۱۲ ساعت مقابل نور آفتاب قرار داد. این ماده در برابر سرما تا دمای منفی 5 درجه زیر صفر و در مقابل گرما تا دمای ۹۰ درجه سانتی گراد مقاوم است.

با توجه به اینکه پرایمر ایزوگام پس از خشک شدن نهایی بسیار سخت می‌شود و نمی توان به سادگی ان را پاک نمود بهتر است در صورت تماس با دست بلافاصله با آب شسته شود.

پرایمر ایزوگام چیست ؟
بر‌چسب ها :

نویسنده:admin

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : بهمن ۲۶, ۱۳۹۷

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت