پرایمر ایزوگام چیست ؟

پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام به ماده ای گفته می شود که از آن برای زیرسازی جهت نصب ایزوگام استفاده می شود و هدف از استفاده از آن بالاتر بردن کیفیت عایق‌کاری می‌باشد . پرایمر ایزوگاماز ترکیب قیر و پودر های معدنی مخصوص ساخته می شود و جنس آن به صورت مایع می‌باشد که می توان از آن به صورت خالص یا همراه با اب و بنزین استفاده نمود. درنمونه های قدیمی پرایمر ترکیب آن تنها با بنزین امکان پذیر بود اما در نمونه های فعلی می توان به راحتی به صورت خالص و یا با اب نیز استفاده نمود .

مزیت های استفاده از پرایمر ایزوگام

پرایمر پس از خشک شدن عامل مهمی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و بخار آب به شمار می رود و در مقابل با اسیدها و بازها نیز مقاومت خوبی از خود نشان می دهد . پرایمر ایزوگام فاقد آلودگی های زیست محیطی می‌باشد و برای استفاده نیاز به حرارت ندارد و می توان از آن در هر دمایی استفاده نمود . نکته آخر اینکه این ماده غیر قابل اشتعال است .

کاربرد پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام برای حفاظت از بتن هایی که با خاک مدفون می شوند گزینه مناسبی به شمار می رود و برای عایق‌کاری سطوح مختلف نظیر دیوار ها ، حمام و سرویس بهداشتی ، استخر و… نیز قابل استفاده می‌باشد . در مواقع ضروری نیز می توان از ترکیب پرایمر و ماسه نیز به عنوان آسفالت سرد استفاده نمود . علاوه بر تمام موارد ذکر شده به طور کلی می توان برای افزایش چسبندگی ایزوگام و بهبود عملکرد آن نیز از پرایمر استفاده نمود .

مشخصات پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام دارای رنگ مشکی مایل به قهوه ای می‌باشد و وزن مخصوص آن در حدود ۱.۰۹ می‌باشد که برای خشک شدن باید آن را ۱۲ ساعت مقابل نور آفتاب قرار داد . این ماده در برابر سرما تا دمای منفی 5 درجه زیر صفر و در مقابل گرما تا دمای ۹۰ درجه سانتی گراد مقاوم است .

با توجه به اینکه پرایمر ایزوگام پس از خشک شدن نهایی بسیار سخت می شود و نمی توان به سادگی ان را پاک نمود بهتر است در صورت تماس با دست بلافاصله با آب شسته شود .

پرایمر ایزوگام چیست ؟

نویسنده:admin

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : اسفند ۵, ۱۳۹۶

پرایمر ایزوگام چیست ؟
4.8 (95%) 4 votes

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت