پلی‌استر سوزنی ( نبافته ) چیست ؟

فهرست

پلی‌استر سوزنی ( نبافته ) چیست ؟

در کارخانجات تولیدی ایزوگام، از مواد پلیمری نمد مانند با تار و پودی از  جنس ترموپلاستیک استفاده می‌شود که از دولایه تشکیل شده ،یک لایه از جنس تیشو و لایه‌ی دیگر آن پلی‌استر است. این ماده  پلی‌استر همراه با  قیر و آلومینیوم از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده‌ی عایق‌های رطوبتی به شمار می‌آیند.نا گفته نماند که در تولید ایزوگام از پلی‌استر سوزنی و پلی‌استر اسپانباند استفاده می‌شود. این ماده پلیمری ضد آب می‌باشد ودر واقع کمترین واکنش با آب را از خود بروز می‌دهد.

خصوصیت بارز دیگر پلی‌استر سوزنی این است که در اثر حرارت تغییر حالت می‌دهد و دارای سطح بالایی از مقاومت کششی می‌باشد ،همچنین در دمای بالا اشتعال زاست.لایه‌ی پلی‌استر به کار رفته در تولید عایق رطوبتی با قیمت ایزوگام تولیدی رابطه مستقیمی دارد زیرا ایزوگامی که از یک لایه پلی‌استرتشکیل شده ،ظریف تر است و انعطاف پذیری بیشتری دارد، درحالی که ایزوگام ۲ لایه از ماده تیشو و پلی‌استر ساخته شده ،استحکام و ضخامت بیشتری نسبت به ایزوگام تک لایه (پلی‌استر) دارد.در تولید ایزوگام ،میزان جذب قیر به نوع پلی‌استر و میزان سوزن خوردگی آن بستگی دارد.

خصوصیات ایزوگام با پلی‌استر

خصوصیت بارز ایزوگام  با پلی‌استر استاندارد این است که، کمترین از هم پاشیدگی در حین نصب را از خود نشان می‌دهد. از ویژگی‌های پلی‌استر سوزنی یا نبافته  این است که به طور میانگین وزن هر رول حداکثر ۴۰ کیلو گرم باشد ونباید از این وزن تجاوز کند. میزان الیاف پلی‌استر طبق استاندارد ۳۸۸۰ باشد و همچنین ایزوگام تولیدی ۱۰۰ در صد از پلی‌استر نبافته ۳۸۸۹به همراه فلت الیاف شیشه ۳۸۹۱ باشد.سطح لایه منسوج صاف و یکنواخت  باشد و در دمای بین ۱۰ تا ۷۰ درجه چسبندگی بین لایه‌های آن نباشد و جذب شیره به سطح پلی‌استر به طور یکدست  انجام گرفته و در کمربند‌های  پلاستیکی بسته بندی شوند تا طی حمل آسیب نبینند و برآمدگی  و فرورفتگی در سطح منسوج ایجاد نشود.

پلی‌استر سوزنی ( نبافته ) چیست ؟
بر‌چسب ها :     

نویسنده:cp

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : خرداد ۳, ۱۳۹۸

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت