کاربرد ژئوممبران

فهرست

کاربرد ژئوممبران

ژئوممبران محصولی از شرکت‌های تولیدی عایق است که در بازار به لحاظ مواد تشکیل دهنده در دو نوع پلی اتیلنی و PVC موجود است. کار اصلی ژئوممبران عایق بندی در برابر نفوذ مایعات بوده و اجرای آن با حرارت انجام  می گیرد و بر خلاف قیر و ایزوگام  نیازی به باز سازی ندارد.برای نصب و اجرای ژئوممبران  ،لوله‌های حلقه ای شکل آن را در محل خاکبرداری در کنار هم باز می‌کنند و به وسیله جوش‌های حرارتی پانل هایی از این غشاء نفوذ ناپذیر را به هم وصل می‌کنند.

مزایای عایق ژئوممبران

از مزایای اجرای این عایق می‌توان به مقاومت آن در برابر دمای ۴۵- الی ۷۵+ درجه اشاره کرد و همچنین به لحاظ مواد تشکیل دهنده مزایای زیست محیطی چشمگیری دارد. اجرای آن در پروژه‌ها همانند نصب ایزوگام بسیار سریع است به طوری که در هر روز ۲۰۰۰ متر مربع می‌توان نصب کرد. از ورود شوری آب جلوگیری می‌کند  و از نظر اقتصادی نسبت به بتن یا سیمان بصرفه تر است. همچنین دربرابر بلاهای طبیعی همچون زلزله و اشعه ماورای بنفش و همچنین جلبک‌ها، باکتری‌ها، آتش سوزی، اسید‌ها و باز‌ها مقاوم است.

انعطاف پذیری بسیار بالایی در به کار گیری در کنج‌ها و قوس‌ها و سطوح ناهموار دارد.از کاربردهای ژئوممبران می‌توان به ذخیره آب ناشی از نزولات آسمانی در زمستان برای استفاده کشاورزی در تابستان ،در پرورش آبزیانی همچون ماهی و میگو و… و احداث دریاچه مصنوعی برای پرورش اردک و غازو…،در ایزولاسیون تونل‌ها و سدها و کانال‌های انتقال آب و همچنین در عایق‌کاری استخر‌های مخصوص ورزش‌های آبی مثل شنا و قایقرانی و اسکی روی آب ،در تصفیه خانه‌های صنعتی برای جلوگیری از ورود پساب فاضلاب به سفره‌های زیر زمینی و….. اشاره کرد.

کاربرد ژئوممبران

نویسنده:cp

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : خرداد ۳, ۱۳۹۸

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت