کاربرد پود تالک در صنعت عایق

فهرست

کاربرد پود تالک در صنعت عایق

کاربرد پود تالک در صنعت عایق : در اثر خراشیدن سنگ معدنی تالک، پودر سفید رنگ و نرمی بدست می‌آید که در صنایع تولیدی عایق کاربرد فراوان دارد.از کاربردهای پودر تالک در تولید ایزوگام به عنوان ماده‌ی تثبیت کننده در شیره‌ی اصلی مواد اولیه است که باعث پایداری و افزایش ایستادگی لایه می‌شود. وجود تالک در شیره‌ی اصلی ایزوگام امری ضروری است اما اندازه و میزان آن در ترکیب ماده‌ی اصلی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. به طوری که کمبود تالک کاهش پایداری و افزایش میزان تالک شکنندگی لایه‌ی ایزوگام را در پی دارد.

در انبارهای نگهداری ایزوگام، برای جلوگیری از  چسبیدن رول‌های ایزوگام در اثر گرمای تابستان به کار می‌رود.در تهیه‌ی آسفالت به عنوان ماده‌ی تکمیلی در کنار ماده‌ی قیراسیون به منظور افزایش دوام و پایداری استفاده می‌شود که این امر مانع از تجزیه‌ی قیر در برابر شرایط جوی می‌گردد.

ویژگی‌های پودر تالک

پودر تالک به کاررفته در صنایع عایق‌کاری جهت پوشش بام باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد.از تالک با رنگ روشن و دارای عیار پایین در تهیه‌ی ایزوگام استفاده می‌شود ‌.ابعاد دانه بندی پودر تالک با مشخصه مش بیان می‌شود که برای پایداری پوشش بام کلی ،۱۰۰ درصد کمتر از ۸۰ مش و یا ۴۰ درصد کمتر از ۲۰۰ مش باشد. همچنین درصد خلوص پودر تالک با آش بیان می‌شود که عموما آش پایین یا درجه خلوص کم، کاربرد بیشتری دارد. به غیر از استفاده در صنایع تولیدی، عایق در صنایع سد سازی، رنگ سازی، لعاب، ریخته‌گری، ساختمان سازی، سیم و کابل، خوراک دام و طیور، لاستیک سازی، فیلر پلاستیک، انواع آجر نسوز و چاه آرت کاربرد چشمگیری دارد.

کاربرد پود تالک در صنعت عایق

نویسنده:cp

دسته‌بندی:مقالات تخصصی

تاریخ : خرداد ۳, ۱۳۹۸

اطلاعات تماس

09193479361

ایزوگام پایتخت